Berthold Akzidenz Grotesk v OpenType

12.5.2006 - Software

Berthold Akzidenz-GroteskPrezident společnosti Berthold Direct Corporation Harvey Hunt 2. května 2006 v Chicagu oznámil uvedení písma Berthold Akzidenz-Grotesk v OpenType formátu, a to jak ve verzích Standard, tak i Pro.

Akzidenz-Grotesk je velmi populární písmo, které písmolijna Berthold uvedla již v roce 1896. Design písma vychází z písma Royal Grotesk od Ferdinand Theinhardta, který vytvořil řezy regular, medium a bold. Během let Berthold rozšířil rodinu písma o řezy ExtraBold (1966) a Super (1968), které byly navrženy panem Guenter Gerhard Langem. Tento význačný typograf v roce 2001 rozšířil rodinu Akzidenz Grotesk o další řezy včetně super italic a extrabold italic. Dnes má rodina celkem 33 řezů.

Akzidenz-Grotesk Pro má tři základní rodiny: normal obsahující 10 řezů, condensed obsahující 12 řezů a extended s 8 řezy. Všech 30 řezů je nabízeno také v kolekci.

V následujících týdnech a měsících by do nabídky OpenType písem písmolijny Berthold měly přibýt také písma Barmeno (s novými čtyřmi italic řezy), Formata, City, Block (toto písmo je nyní nově lokalizováno do CE postscriptového Type 1 formátu), Delta, Evo, Imago, Bodoni Old Face, AG Book.

Více informací na stránkách společnosti Berthold.
[Další informace]
[Návrat na titulní stránku]


PŘIHLÁSIT DTPnews

Informace o novinkách, slevách a speciálních akcích e-mailem. Zaregistrujte se!

Aktualizováno:
24.6.2019, 11:16
Skladová dostupnost:
online