Artios CAD - moderní profesionální nástroj na tvorbu a vizualizaci obalů ve 2D i 3D.

Související produkty

 
121 397 Kč 

bez DPH

146 990 Kč 

s DPH

146 890 Kč 

s DPH

První nová licence Cena za první licenci. Konstrukční software (2D zobrazení) pro tvorbu obalů z hladké či vlnité lepenky vč. jejich databází.

 
274 372 Kč 

bez DPH

332 290 Kč 

s DPH

331 990 Kč 

s DPH

První nová licence Cena za první licenci. Nejrozšířenější konstrukční software (2D i 3D vizualizace) pro tvorbu obalů z hladké či vlnité lepenky vč. jejich databází.

ArtiosCAD

26.7.2022

 Artios CAD - moderní řešení pro konstrukci obalů z hladké či vlnité lepenky. Ve 2D i 3D vizualizaci.

Grafický a obalový průmysl není místo pro amatéry ani pro polovičatá řešení. Chcete-li uspět v oblasti výroby obalů či jejich designu nebo se pustit do výroby displayů či popustit uzdu své fantazie a vytvářet pro své zákazníky originální kreativní produkty, potřebujete profesionální řešení.
Nestačí již pořídit si výsekový stroj a čekat na zákazníka, který si přinese svou konstrukci obalu či rovnou výsekovou formu.
Váš zákazník si zaslouží komplexní přístup. Vytvořte mu konstrukci obalu přímo dle jeho představ a požadavků. Použijte konstrukční software firmy ESKO – ArtiosCAD pro obaly z kartonu či lepenky. Vybírat můžete z nepřeberné databáze předpřipravených konstrukcí, či uplatnit vlastní kreativitu a vytvořit zcela individuální produkt. Konstrukci můžete dle požadavku doplnit grafickým designem a Vaši vizi svému zákazníkovi zaslat ve formě PDF. Zákazník si poté může obal prohlédnout v běžné aplikaci Acrobat reader, rotovat s ním a zobrazit si ho ze všech možných úhlů.
 
ArtiosCAD firmy Esko je po celém světě nejrozšířenějším softwarovým řešením pro návrhy a konstrukce obalů či dalšího strukturálního designu. Proti běžným CAD/CAM systémům značně urychluje a zjednodušuje vývoj produktu a to díky svým specializovaným nástrojům pro konstrukci z deskových materiálů podporou virtuálního vzorkování v 3D prostoru a také rozsáhlými možnostmi výstupů pro výrobní zařízení.
 
K jeho významným vlastnostem, které dokáží vývoj obalu urychlit je konstrukce s použitím již připravených standardů v knihovnách. Jednoduše vybereme požadovaný tvar výrobku, zadáme materiál a jeho hlavní rozměry a systém již sám vykreslí hotový návrh. Všechny dílčí rozměry jsou automaticky vypočítány z hlavních rozměrů, ale díky názorné dokumentaci je možnost je změnit tak, aby návrh přesně odpovídal zadání. Již vygenerovaný návrh je možné kdykoliv přetvořit zadáním nových parametrů, nebo upravit použitím standardních konstrukčních nástrojů.
Co když knihovna neobsahuje standard, který bychom rádi často používali?
Není nic jednoduššího než si vytvořit standard vlastní. Designer má možnost návrh vytvářet parametricky, místo absolutních rozměrů použijeme proměnné, jejichž změnou docílíme přetvoření našeho návrhu. Takto vytvořený design můžeme doplnit o obrazovou dokumentaci a vložit do knihovny standardů.

 Stále častěji se setkáváme s požadavkem našich zákazníků na možnost vidět návrh výrobku ještě před jeho fyzickou realizací. K tomu je určena varianta ArtiosCAD 3D, který jedním kliknutím převede 2D návrh do třech dimenzí, a to včetně veškeré grafiky. Výrobek je zde možné poskládat podle bigů, upravovat vzájemnou polohu jednotlivých dílů, nasvětlovat a pak výslednou kompozici vyexportovat jako 3D objekt v souboru PDF. Ten si zákazník otevře v Acrobatu, kde má možnost si jej prohlídnout ze všech stran.
Možnosti prezentace rozšiřuje modul 3D Animation, kde můžeme vytvořit animovaný model s demonstrací skládání a umísťování jednotlivých dílů výrobku do finální podoby. 3D modul je vhodný i ke kontrole rozměrů a tvarů při návrhu, kdy přímo vidíme, jak na sebe jednotlivé díly lícují bez nutnosti zhotovovat fyzický vzorek. ArtiosCAD umožňuje i přímou konstrukci v 3D prostoru pomocí vložení desky materiálu a určení průniků s ostatními objekty.

 

Knihovny chytrých standardů šetří čas

ArtiosCAD dokáže uspořit mnoho času při konstrukci použitím již připravených standardů v knihovnách. Jednoduše vybereme požadovaný tvar výrobku, zadáme materiál a jeho hlavní rozměry a systém již sám vykreslí hotový návrh. Všechny dílčí rozměry jsou automaticky vypočítány z hlavních rozměrů, ale díky názorné dokumentaci je možnost je změnit tak, aby návrh přesně odpovídal zadání. Již vygenerovaný návrh je možné kdykoliv přetvořit zadáním nových parametrů, nebo upravit použitím standardních konstrukčních nástrojů.

Co když knihovna neobsahuje standard, který bychom rádi často používali?
Není nic jednoduššího než si vytvořit standard vlastní. V ArtiosCADu máme též pomocí opce Resizible Tools možnost návrh vytvářet parametricky, místo absolutních rozměrů použijeme proměnné, jejichž změnou docílíme přetvoření našeho návrhu. Takto vytvořený design můžeme doplnit o obrazovou dokumentaci a vložit do knihovny standardů.
Ty pak umožní vytvořit profesionální standard s podrobnou dokumentací generováním počátečních parametrů a automatickou kontrolou rozměrů výrobku.

 

Propojení strukturálního a grafického návrhu

V dnešní době je nutné, aby konstruktér a grafik úzce spolupracovali na tvorbě výsledné podoby výrobku, protože tvar ovlivňuje grafickou podobu a naopak. Proto společnost Esko vytvořila moduly pro Adobe Illustrator, které umožňují načíst i exportovat nativní soubory ArtiosCADu. Konstruktér tedy vytvoří strukturální design, grafik jej použije jako předlohu pro tvorbu grafiky, tu si pak můžeme opět načíst do ArtiosCADu pro ověření spasování či viditelnosti grafických objektů po složení výrobku do finální podoby. Je ovšem možná i opačná cesta, kdy pro hotovou grafiku vytváří konstruktér tvar výrobku. Pro tento postup ArtiosCAD obsahuje nástroje pro převod křivek grafiky na ořezové cesty.

 

 

 

Realistický 3D model výrobku

Stále častěji se setkáváme s požadavkem našich zákazníků na možnost vidět návrh výrobku ještě před jeho fyzickou realizací. Prot ArtiosCAD obsahuje nástroje pro různé vizualizace, který jedním kliknutím převede 2D návrh do třech dimenzí, a to včetně veškeré grafiky. Výrobek je zde možné poskládat podle bigů, upravovat vzájemnou polohu jednotlivých dílů, nasvětlovat a pak výslednou kompozici vyexportovat jako 3D objekt v souboru vrml. Ten si zákazník otevře například v internetovém prohlížeči, kde má možnost si jej prohlídnout ze všech stran.
Možnosti prezentace rozšiřuje i animace, kde můžeme vytvořit animovaný model s demonstrací skládání a umísťování jednotlivých dílů výrobku do finální podoby. 3D modul je vhodný i ke kontrole rozměrů a tvarů při návrhu, kdy přímo vidíme, jak na sebe jednotlivé díly lícují bez nutnosti zhotovovat fyzický vzorek. Artios umožňuje i přímou konstrukci v 3D prostoru pomocí vložení desky materiálu a určení průniků s ostatními objekty.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.