Pantone rozšiřuje nabídku přímých barev o nové metalické barvy pro využití v grafickém a obalovém průmyslu.

14.3.2019 - Informace

Pantone Metallics GuideFirma Pantone LLC, přední poskytovatel profesionálních barevných standardů, představila novou knihovnu Pantone Metallics, kolekci metalických přímých barev určených pro použití na tištěných produktech či obalech. Tento doplněk k systému PMS umožňuje designérům, korporátním zákazníkům či tiskárnám specifikovat a vyrábět luxusní, zářivé barvy, a to všestrannějším a nákladově efektivním způsobem ve srovnání s jinými běžně používanými metalickými aplikacemi pro tisk.

Nová Pantone Metallics slučuje předchozí dvě knihovny Pantone Metallic Guide a Pantone Premium Metallics do jedné robustní kolekce. Navíc obsahuje novou základní přímou barvu Rose Gold a 53 zcela nových metalických barev. Kompletně tak knihovna obsahuje 655 metalických odstínů.

54 nových barev bylo inspirováno již uvedenými novými barvami Pantone Metallic Shimmers, nedávno přidanými do systému Pantone Fashion, Home + Interiors. Pro zákazníky a dodavatele, kteří pracují napříč materiály, tato konsolidace pomáhá zajistit snadnější přizpůsobení tiskových a obalových barev produktům vytvořeným na jiných materiálech a substrátech, včetně textilií, plastů a dalších materiálech.

Pantone Metallics jsou k dispozici ve dvou fyzických formátech:

Pantone Metallics Guide - papírový vějířový vzorník vytištěný na potahovaném 148 g/m2 papíře, který je ideální pro specifikaci a komunikaci s barvami. Obsahuje všech 655 metalických barev uspořádaných chromaticky se šesti barvami na stránce. Samozřejmostí je již nástroj Lightning Indicator k posuzování barev pod správným osvětlením.

Metallic Chips Book - trhací vzorník ve formě šanonu s 6 barvami a šesti vzorky na stránce o velikosti 3 x 2 cm, které odpovídají vzorníku Metallics Guide s 655 metalickými barvami. Stránky jsou taktéž vytištěny na potahovaném 148 g/m2 papíře. Perforované vzorky jsou určeny ke komunikaci zakázek, specifikaci barev či jako reference ve výrobě. Obě varianty jsou dostupné také digitálně přes software Pantone Color Manager, pomocí kterého lze aktualizovat všechny grafické aplikace o novou knihovnu.

Aktualizace se také všech produktů PANTONE, ve kterém byly zastoupeny metalické knihovny. Jedná se tedy o: PANTONE Solid Guide Set, PANTONE Portable Guide Studio, PANTONE Master Collection a PANTONE Reference Library.
[Další informace]
[Návrat na titulní stránku]


PŘIHLÁSIT DTPnews

Informace o novinkách, slevách a speciálních akcích e-mailem. Zaregistrujte se!

Aktualizováno:
26.2.2020, 23:02
Skladová dostupnost:
online