Nastanou situace, kdy potřebujete použít písmo, které není dostupné v české verzi. Nabízíme řešení: typograficky korektní lokalizaci do češtiny.

Související produkty

 
1 504 Kč 

bez DPH

1 820 Kč 

s DPH

Cena za 1 řez. Provádíme lokalizaci písem jak pro vámi zakoupená písma bez CE (Central European) znaků, tak nás můžete požádat o kompletní servis - tedy jak nákup originálního písma (po specifikaci na kolika počítačích bude písmo nainstalováno, případně včetně webové...

Lokalizace písma

4.2.2021

V české a slovenské typografii se pohybujeme více než 25 let. Zvláště v 90. letech, před nástupem Open Type, byla lokalizace písem běžnou záležitostí. Avšak i nyní se dostanete do situace, kdy potřebujete lokalizovat nějaké firemní písmo. Je třeba si uvědomit, že korektní lokalizace nespočívá jen v "dodělání" chybějících háčků a čárek. Je třeba řešit správné proložení znaků, často je třeba stará písma korektně převést do formátu Open Type.

Převádíme jednotlivé řezy i celá písma.

 

Firma Quentin společně s její sesterskou společností Macron již od počátku 90. let byli průkopníky v oblasti lokalizace písem pro český a slovenský trh. Tuto tradici stále zachováváme a pro zákazníky poskytujeme kompletní servis lokalizace písem na zakázku. Jedná se o plně profesionální lokalizaci včetně úpravy detailů písem, kerningů, vizuální úpravu atd. Originální písmo je doplněno o všechny znaky středoevropských jazyků (CE - Central European). Výsledkem je plně funkční písmo ve formátu OpenType s CE znaky na platformách Windows a macOS. Vzhledem ke končící podpoře postscriptových písem ve formátu Type 1 (případně TrueType), provádíme jejich převedení a úpravu do finálního formátu OpenType.

Pro další informace kontaktujte produktového manažera písem.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.